Montaż klimatyzacji

Montaż klimatyzacji jest zaawansowaną usługą świadczoną przez nasz wyspecjalizowany zespół  serwisowy. Polega on na instalacji zewnętrznego agregatu oraz jednostek wewnętrznych. Całość należy połączyć szczelną instalacją freonową z linią odprowadzania skroplin i zasilić w energię elektryczną, najlepiej dostarczoną bezpośrednio od skrzynki rozdzielczej.

Montaż systemu klimatyzacyjnego, powinien być wykonany przez pracowników z uprawnieniami F-GAZY, co gwarantuje bezpieczeństwo i szczelność układu. Dzięki temu będzie on działał sprawnie i  bezawaryjnie.

 

klimatyzacja-do-domu-rodzaje-gree

Agregat klimatyzacji

Miejsce montażu agregatu

Na zewnątrz budynku lub mieszkania musimy umieścić agregat. Może być on dedykowany do jednej jednostki wewnętrznej lub kilku działających w układzie Multi Split. Dlatego tak ważne jest dokonać prawidłowego wyboru jeszcze przed montażem. Potem zmiana wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Dobór agregatu klimatyzacji

Odpowiednio dobrany agregat montujemy zazwyczaj na profilach na posadzce balkonu lub tarasu. Jeśli istnieje możliwość montażu na ścianie, możemy wykorzystać specjalne uchwyty montażowe. Zdecydowanie musimy brać pod uwagę ustalenia działające wśród mieszkańców. W momencie gdy zdecydujemy się na montaż na ścianie budynku często wymagane jest pozwolenie spółdzielni lub wspólnoty. Dlatego też warto zapytać czy są już jakieś uchwały związane z tą tematyką.

Zasilanie klimatyzacji

Zasilanie całego systemu prowadzimy do agregatu czyli jednostki na zewnątrz. Jak już mamy zasilanie przy agregacie to stąd wraz z instalacją idzie dedykowany kabel do jednostek wewnętrznych. Wykorzystujemy go do zasilania splitu klimatyzacji jak również do sterowania agregatem. Zależnie od mocy systemu klimatyzacji potrzebujemy kabel o przekroju 3×2.5 lub 3×4.0. Dlatego też jeśli mamy mieszkanie przed remontem warto poprowadzić dedykowany kabel bezpośrednio od skrzynki z bezpiecznikami.

klimatyzator-do-domu-agregat-gree

Instalacja klimatyzacji

Instalacja do klimatyzacji split – agregat

Pomiędzy dwoma jednostkami musimy przeprowadzić:

  • dwie rurki miedziane do instalacji freonowej
  • zazwyczaj rurkę do odprowadzenia skroplin
  • kabel zasilający i sterujący agregatem

Całość instalacji możemy poprowadzić na zewnątrz ściany w specjalnych profilach plastikowych 6 x 8 cm lub w specjalnie wykonanych bruzdach w ścianie. Drugie rozwiązanie pozwala na zamaskowanie całej instalacji i widoczne są tylko urządzenia.

Długość instalacji

Maksymalna możliwa odległość pomiędzy jednostkami jest zależna od agregatu jaki wybierzemy. Można to sprawdzić w tabeli w katalogach producenta. Zazwyczaj jest to zakres od 15m do 25m w całości i 10m w pionie. W jednostkach Multi Split zależnie od agregatu należy zliczyć całkowitą długość instalacji. Całość obliczeń wykonuje instalator.

instalacja klimatyzacji

Podłączenie splitu

Przygotowanie połączeń klimatyzacji

Przy montażu klimatyzacji bardzo ważne jest prawidłowe przygotowanie instalacji. Dlatego też powinni to robić odpowiednio przeszkoleni pracownicy z uprawnieniami F-GAZY. Posiadają oni wiedzę i doświadczenie w montażu. Są oni odpowiedzialni za wymodelowanie instalacji by uniknąć mikropęknięć. Następnie rury miedziane zostają docięte specjalistycznymi narzędziami gdzie po ogradowaniu tworzone są kielichy do skręcania urządzenia z instalacją. Na końcu całość jest zabezpieczona warstwą izolacyjną.

montaz klimatyzacja podlaczenie

Montaż agregatu

Próżnia w instalacji klimatyzacji

Po prawidłowym skręceniu całej instalacji i instalacji elektrycznej do komunikacji i zasilania nadchodzi moment sprawdzenia szczelności. Po przeprowadzonym teście możemy uzupełnić czynnik chłodniczy w całym układzie. i wyregulować pracę urządzeń. 

Chłodzenie agregatu

Agregat pobiera powietrze z tyłu, które następnie jest wydmuchiwane z przodu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie ustawienie jednostki zewnętrznej. Pamiętaj by wentylator według możliwości ustawić w stronę słońca, a z tyłu i z boku pozostawić wskazaną odległość, aby agregat mógł pobierać odpowiednią masę powietrza do ochłodzenia instalacji.

Pomoc w wyborze odpowiedniego klimatyzatora

Montujemy ponad 300 jednostek rocznie

Posiadamy duże doświadczenie w montowaniu klimatyzatorów w mieszkaniach, domach i budynkach biurowych. Realizację zlecenia rozpoczynamy od wizyty specjalisty w miejscu, gdzie planowany jest montaż klimatyzacji. Tam dokonujemy wstępnych oględzin, pomiarów oraz doradzamy wybór urządzeń, które będą spełniać oczekiwania użytkowników. Każdy montaż wyceniamy indywidualnie. Ze swojej strony zapewniamy fachowość i terminowość.

Nasi klienci zawsze mogą liczyć na fachowe doradztwo w zakresie lokalizacji jednostek wewnętrznych i zewnętrznego agregatu.

Szeroka oferta

Każdy producent oferuje różne ciekawe modele klimatyzacji lub rozwiązania. Dlatego też w naszej ofercie znajdują się klimatyzatory z różnych półek cenowych, różnych producentów. Charakteryzują się różnorodnymi cechami i funkcjami. Klientom proponujemy:

  •       klimatyzatory Mitsubishi,
  •       klimatyzatory Daikin,
  •       klimatyzatory LG,
  •       klimatyzatory GREE.

W ramach asortymentu proponujemy klimatyzatory ścienne, kasetonowe, konsole, kanałowe, podstropowe, przypodłogowo-sufitowe oraz klimatyzatory przenośne.

Każdy z dostępnych w naszej ofercie urządzeń posiada inne parametry i funkcje. Po krótkiej rozmowie z klientem o jego oczekiwaniach i możliwościach finansowych proponujemy klimatyzatory, które spełnią wszystkie stawiane systemowi wymagania. Doradzamy także wybór rodzaju systemu klimatyzacji spośród układów split i multi-split. Proponowane przez nas urządzenia mają nowoczesny design, dzięki któremu dopasują się do każdego stylu wnętrza.

Wykfalifikowani pracownicy

 

Stosując się do prawa ustawionego przez Unię Europejską, nasi pracownicy posiadają Świadectwo Kwalifikacji w zakresie napraw i obsługi technicznej urządzeń i instalacji chłodniczych, zawierających substancje kontrolowane, a także mogą napełnić klimatyzator czynnikiem i wykonać próbę szczelności układu.

“Polska Ustawa o substancjach kontrolowanych i gazach fluorowanych z 15 maja 2015 roku nakłada obowiązek posiadania Certyfikatu F-gazowego dla personelu dokonującego napraw, konserwacji lub serwisowania, odzysku, likwidacji oraz  kontroli szczelności w stacjonarnych urządzeniach chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła oraz agregatach chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep chłodni napełnionych substancjami kontrolowanymi (HCFC) i gazami fluorowanymi (HFC).

Obowiązek ten został nałożony od dnia 26 września 2015 r., a w przypadku agregatów chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep chłodni od dnia 1 lipca 2017 r.. W grudniu 2015 roku Urząd Dozoru Technicznego (UDT) został powołany do pełnienia roli Jednostki Certyfikującej. …”

Naszym atutem jest zespół, który poza doświadczeniem i kwalifikacjami, dba również o wysoką jakość wykonywanych instalacji zarówno pod względem technicznym, jak i utrzymania porządku w miejscu pracy. Montaż klimatyzacji z naszą firmą to stosunkowo krótko realizowana usługa, która nie wiąże się z dużym remontem, ani sprzątaniem poremontowym.

 Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Montaż klimatyzatorów wykonujemy zarówno w Warszawie oraz okolicznych miejscowościach.

Call Now Button