Klimatyzacja do domu

Dom czy mieszkanie to miejsca, w których oczekuje się odpowiednich warunków klimatycznych pozwalających na efektywny wypoczynek i wydajną pracę. Dotyczy to przede wszystkim temperatury, która latem często znacznie odbiega od wymagań ludzkiego organizmu. Klimatyzacja do domu nabiera nowego znaczenia. Oczekujemy wyższego standardu życia i komfortu każdego dnia. Co więcej, w obiektach mieszkalnych stawia się również na nowoczesną stylistykę urządzeń, ich funkcjonalność oraz odpowiednią czystość emitowanego powietrza.

Najważniejsze funkcje systemu klimatyzacji w domu

Komfort użytkowania klimatyzacji zależy od funkcjonalności poszczególnych urządzeń. Każdy klient wybierając odpowiedni model powinien zwrócić uwagę na możliwości, jakie daje wybrany klimatyzator do domu. Do najważniejszych cech należą:

 •   schładzanie powietrza latem,
 •   ogrzewanie powietrza zimą,
 •   zachowanie odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu,
 •   czystość emitowanego powietrza,
 •   energooszczędność,
 •   automatyczne włączanie i wyłączanie przy osiągnięciu wybranej temperatury,
 •   cicha praca,
 •   zdalne sterowanie pilotem lub poprzez Wi-Fi,
 •   nowoczesny i minimalistyczny design.

W mieszkaniach i domach najczęściej wybieranym systemem jest klimatyzacja typu split. To rozwiązanie polega na zastosowaniu 1 agregatu zewnętrznego i 1 klimatyzatora wewnątrz obiektu. Jednostkę zewnętrzną montuje się na elewacji domu/bloku lub stawia w dogodnym miejscu (np. na balkonie). Nie zajmuje ona wiele miejsca, a jej praca jest cicha i nieuciążliwa dla sąsiadów

W sytuacji, kiedy mieszkanie jest większe i składa się z kilku pokoi lub w przypadku domów, zaleca się montaż klimatyzacji typu multi-split. To rozwiązanie pozwala na równomierną obsługę wielu pomieszczeń dzięki możliwości podłączeniu do 1 agregatu zewnętrznego kilku klimatyzatorów wewnętrznych.

 Część klientów decyduje się na klimatyzator przenośny, który nie wymaga instalacji agregatu zewnętrznego i jednocześnie, dzięki zamontowanym kółkom, może, w zależności od potrzeb, chłodzić/ogrzewać różne pomieszczenia.

klimatyzator-do-domu-agregat-gree
klimatyzacja-do-domu-funkcje

Klimatyzacja jaka marka?

Każda marka ma coś ciekawego. Wybór konkretnego urządzenia głównie zależy od użytkownika i jego oczekiwań. Dlatego w naszej ofercie znajdują się klimatyzatory znanych i renomowanych firm. Naszym celem jest dostarczyć najwyższej jakości usługę i pełną wiedzę na temat możliwych rozwiązań. Do mieszkań i domów polecamy:

 • klimatyzatory Mitsubishi Electric,
 • klimatyzatory Daikin,
 • klimatyzatory LG,
 • klimatyzatory Kaisai,
 • klimatyzatory GREE

W ramach jednostek wewnętrznych stosowanych w systemach split i multi-split zazwyczaj klienci wybierają klimatyzatory ścienne, ale dostępne są także inne jednostki wewnętrzne, w tym: klimatyzatory kasetonowe, konsole, kanałowe, podstropowe oraz przypodłogowo-sufitowe.

Różnorodność oferowanych modeli pozwala wybrać te najbardziej odpowiednie. Wszystkie klimatyzatory, jakie montujemy w mieszkaniach i domach, mają nowoczesny design, który nie będzie ingerował w aranżację wnętrza. Każdy z dostępnych klimatyzatorów posiada inne funkcje i parametry.

Nasza firma z przyjemnością doradzi Państwu modele dostosowane do potrzeb i możliwości technicznych obiektu. Wskażemy takie rozwiązania, które w pełni odpowiedzą na Państwa oczekiwania w zakresie uzyskania optymalnej temperatury i warunków klimatycznych w mieszkaniu lub domu.

klimatyzacja GREE

Zalety klimatyzacji w domu

Zalety zastosowania klimatyzacji w mieszkaniu:

 • poprawa komfortu i samopoczucia;
 • lepsza koncentracja;
 • spokojny sen i wydajniejszy wypoczynek;
 • zapewnienie odpowiedniej temperatury dzieciom, osobom starszym oraz cierpiącym na choroby serca;
 • czyste powietrze wolne od alergenów, drobnoustrojów, grzybów, nieprzyjemnych zapachów i smogu.

Nowoczesne klimatyzatory są energooszczędne i zautomatyzowane. W wielu modelach dostępna jest w standardzie lub w opcji funkcja sterowania systemem klimatyzacji za pomocą aplikacji mobilnych dostępnych na urządzeniach typu smartfon, tablet czy laptop. Ich zaletą jest także cicha praca – najlepsze modele oferują pracę niezwykle cichą, porównywalną do szeptu, co nie zakłóca ani wypoczynku, ani pracy, ani ciszy nocnej.

 

klimatyzacja-do-domu-rodzina

Rodzaje klimatyzacji

W domu możemy zamontować różne rodzaje klimatyzacji. Wszystko zależy od możliwości i wymagań użytkownika.

Najcześciej spotykanym montażem jest jedna jednostka wewnętrzna naścienna split i 1 agregat zewnętrzny. Zalety to szybki montaż, zarządzanie WiFi i często juz spotykana jonizacja powietrza w standardzie.

Kolejny model to klimatyzacja kanałowa. Stosuje się to rozwiązanie najczęściej w hotelach i pensjonatach. Cały system schowany jest w zabudowie sufitu. Montaż wymaga jednak już lekkiego remontu w celu schowania całej instalacji.

Klimatyzacja kasetonowa najczęściej spotykana jest w biurach, na siłowniach lub w dużych salonach domowych. Jej plusem jest możliwość rozprowadzania powietrza w cztery strony jednocześnie. Montaż jest głównie pod sufitem po środku pomieszczenia.

Ostanim ciekawym rozwiązaniem jest klimatyzacja w tzw konsoli. Jest to rozwiązania na poddasza domów i tam gdzie nie mamy miejsca na tradycyjna jednostkę naścienną.

klimatyzacja-do-domu-rodzaje-gree

Jak dobrać klimatyzację do domu?

Przy montażu pierwszej klimatyzacji do domu zawsze mamy wiele pytań jak mocne urządzenie powinniśmy dobrać. Wszystko zależy od kubatury pomieszczenia i warunków jakie w nim panują.

Wpływa na to: ile słońca mamy w pomieszczeniu, ile osób w nim przebywa, jakie urządzenia w nim pracują, typ okien, izolacji pomieszczenia i wiele innych.

Bardzo ogólnie moc klimatyzatora możemy obliczyć zakładając na 1m2 od 80W do 130W. Tak więc do pomieszczenia 34m2 powinno się stosować klimatyzację od 2.7kW do 4.4kW uwzględniając warunki tam panujące.

Najczęściej jednak przyjmuje się poniższe wartości

 • 20 – 30m2 => 2.5kW
 • 30 – 40m2 => 3.5kW
 • 40 – 60m2 => 5.0kW
 • 60 – 90m2 => 7.0kW
 • 100m => 10.0kW
klimatyzacja-do-domu-jak-dobrac

Ile kosztuje klimatyzacja w domu

Wiele osób pyta nas ile kosztuje cały system klimatyzacji. Całość wyjaśniamy pod linkiem Ile kosztuje klimatyzacja do domu

Call Now Button